اخبارمصاحبه ها

توسعه کردستان به سمت توازن با سایر مناطق کشور حرکت می‌کند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با تخصیص اعتبارات ویژه محرومیت‌زدایی، توسعه کردستان به سمت توازن با سایر مناطق کشور حرکت خواهد کرد.
خبرگزاری فارس: توسعه کردستان به سمت توازن با سایر مناطق کشور حرکت می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از قروه، حامد قادرمرزی بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه برنامه‌ریزی شهرستان قروه اظهار کرد: بر اساس ماده ۱۸۰ که در قانون بودجه ۹۳ تعریف شده است، بودجه‌ای برای رفع محرومیت مناطق کمتر توسعه یافته اختصاص خواهد یافت که سهم استان کردستان از این اعتبار ۱۳۶ میلیارد تومان است.

وی افزود: سهم قروه و دهگلان از این اعتبار ۱۷.۶ میلیارد تومان است که در بخش‌های راه روستایی، تامین آب شرب روستایی ، طرح هادی روستایی و ۵ درصد نیز به بخش ورزش اختصاص خواهد یافت.

قادرمرزی از مسئولان استانی خواست تا تلاش خود را برای جذب این اعتبارات ویژه داشته باشند، چرا که هدف از تخصیص آن توسعه متوازن همه مناطق کشور است.

وی با بیان اینکه روستاها به لحاظ توسعه‌ای عقب‌افتاده‌تر از شهرها هستند، تصریح کرد: برخی نواحی شهری نیز وجود دارند که شاخص‌های پایین توسعه‌ای داشته و کیفیت زندگی در این نواحی بسیار نامطلوب است که باید ساماندهی شود.

نماینده مردم قروه و دهگلان افزود: سال‌های گذشته تخصیص اعتبار ۱۸ و ۲۰ درصد بود، اما این اعتبار بر اساس قول مسئولان کشوری ۱۰۰ درصد تخصیص خواهد یافت.

وی تاکید کرد: نمایندگان بر نحوه هزینه کرد این اعتبار نظارت می‌کنند و مدیران اجرایی باید تمام تلاش خود را با توجه به کمبود زمان اجرایی شدن پروژه‌ها در کردستان به کار ببندند.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از برخی مدیران اجرایی استان که کارشکنی‌هایی در زمینه سرمایه‌گذاری در این استان انجام می‌دهند، افزود: در یکی از موارد با طرح مصوبی که حداقل ۲۰۰ نفر اشتغال را در پی داشت، مدیرکل یکی از ادارات بر اساس برخی معلوماتی که در کتاب‌ها خوانده بود، مخالفت کرد.

قادرمرزی گفت: برای تامین آب شرب ناحیه منفصل شهری قلعه از محل اعتبارات یاد شده، ۲ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی افزود: از ۹۰ میلیارد ریال سهم قروه از این ماده ۲ هزار میلیون ریال برای تامین آب شرب روستاهای اختصاص یافته است.

به گفته این نماینده مجلس، ۵۶ درصد این اعتبارات که شامل ۵۰ میلیارد ریال است به بخش راه اختصاص یافته است و دلیل آن را خالی شدن روستاها از سکنه، به دلیل عدم برخورداری از راه مناسب اعلام کرد.

وی از تامین ۷هزار و ۳۰۰ تن قیر رایگان برای احداث و آسفالت راه‌های موجود در قروه و دهگلان خبر داد و گفت: از این میزان ۵ هزار و ۳۰۰ تن سهم قروه و ۲ هزار تن سهم دهگلان است که ادارات راه و شهرسازی باید این سهمیه را که خارج از سهمیه استانی است جذب کنند.

قادرمرزی، از اتمام پروژه چهار بانده قروه تا گردنه صلوات‌آباد در سال‌جاری با استفاده از بخشی از اعتبار ۱۳۶ میلیارد تومانی استان در ماده ۱۸۰ هم خبر داد و گفت: اعتبار این طرح به صورت جداگانه و خارج از سهم دو شهرستان قروه و دهگلان در نظر گرفته شده است، چون این طرح از طرح‌های ملی است.

به گفته نماینده مردم قروه در زمینه ساماندهی مسیرهای معدنی از سوی سازمان ایمیدرو کوتاهی انجام گرفته است، که در همین زمینه از وزیر صنعت، معدن و تجارت طرح سوال انجام گرفته است که این سوال یقینا به نفع مردم شهرستان خواهد بود.

وی در پایان افزود: پنج طرح راه معدنی در قروه در تعهد سازمان ایمیدرو قرار دارد که طول این راه‌ها نزدیک به ۷۰ کیلومتر است که قول می‌دهم نتایج مثبتی از این سوال برای مردم این روستاها حاصل شود.

انتهای پیام/۷۹۰۰۹/ق۴۰

لینک خبر در سایت فارس نیوز

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن