اخبارمصاحبه ها

کشورهای اسلامی برای جلوگیری از تکرار فاجعه منا تصمیمات جدی اتخاذ کنند

 دکتر حامد قادرمرزی:
یکشنبه   ۱۳۹۴/۰۷/۰۵   ساعت ۱۲:۲۴

کشورهای اسلامی برای جلوگیری از تکرار فاجعه منا تصمیمات جدی اتخاذ کنند

نماینده اهل سنت مجلس گفت: دولت با دیپلماسی فعال خود در انسجام و هم نظری کشورهای عضو کنفرانس اسلامی بکوشد تا کشورهای اسلامی برای جلوگیری از حوادث مشابه منا تصمیمات جدی اتخاذ کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم؛ حامد قادرمرزی نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی درباره حادثه رخ داده در صحرای منا اظهار داشت: بی‌کفایتی آل سعود در اداره حج مسئله‌ای اثبات شده است، لذا کشورهای اسلامی باید سیاست‌هایی اتخاذ کنند که دو شهر مکه و مدینه از دست سعودی‌ها رها شده و حداقل در زمان حج توسط سایر کشورهای اسلامی اداره شود.
وی ادامه داد: من به عنوان نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی خواهان این مسئله هستم که دولت با دیپماسی فعال خود در انسجام و هم نظری کشورهای عضو کنفرانس اسلامی بکوشد و با اقدام سازنده در خصوص برنامه عظیم حج، دیگر شاهد چنین حوادث دلخراشی نباشیم.
نماینده اهل سنت  مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که دو حادثه رخ داده در حج امسال نشان می‌دهد سعودی‌ها الویت دیگری را به جای حج دنبال می کنند، تصریح کرد: کشتار مسلمانان و جنگ افروزی الویت امروز سعودی‌ها شده به طوری که به جای پرداختن به مسئله حج و حفظ جان حجاج محترم درگیر مسائل دیگری شده است.
قادرمرزی با تاکید بر این که مسیر هر ساله منا به دلیل بی توجهی به یک قتلگاه بدل شده است، خاطرنشان کرد: مسیری که امروز جان هزاران مسلمان را گرفت، سالیان سال مسیر راه حجاج بوده، مسئولین عربستان بی‌توجه به جان حاجیان مسیرها را مسدود کرده و چنین حادثه دلخراشی را رقم زدند، لذا باید تمامی فشار خود را برای خروج مکه و مدینه از دست حکومت سعودی انجام دهیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن