اخبارمصاحبه ها

گرانی مسکن رونق نمی آورد

خانه ملت بررسی کرد:
یکشنبه   ۱۳۹۴/۰۶/۲۹   ساعت ۰۹:۳۱

افزایش قیمت بیراهه‌خروج مسکن از رکود/دلیلی برای گرانی مسکن وجود ندارد

افزایش قیمت بیراهه‌خروج مسکن از رکود/دلیلی برای گرانی مسکن وجود ندارد
سرویس: اقتصادی
برخی فعالان این حوزه اعتقاد دارند،افزایش قیمت مسکن باعث خروج این بخش از رکود می شود؛این در حالی است که با افزایش قیمت قشر متوسط جامعه توان خرید پیدا نخواهد کرد و دوباره مسکن به یک کالای لوکس تبدیل می شود و بازار سوداگری را در این بخش رونق می دهد.

خبرگزاری خانه ملت، خدیجه رمضان بیگی؛ اقتصاد ایران هم اکنون در شرایط رکودی به سر می برد هر چند قدم هایی برای خروج از رکود برداشته شده اما مفید نبوده است، مسکن یکی از بخش های مهم اقتصاد ایران است که در این رکود گرفتار شده و خروج این بخش باعث رونق اقتصاد ایران می شود زیرا سرنوشت بیش از ۲۶۰ صنعت با اقتصاد مسکن برخورده است.

برخی فعالان این حوزه اعتقاد دارند افزایش قیمت مسکن باعث خروج این بخش از رکود می شود این در حالی است که با افزایش قیمت قشر متوسط جامعه توان خرید پیدا نخواهد کرد و دوباره مسکن به یک کالای لوکس تبدیل می شود و بازار سوداگری را در این بخش رونق می دهد.

 دکتر حامد قادرمرزی نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی:گرانی مسکن رونق نمی آورد

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اشتباه ترین راه ممکن این است که با افزایش قیمت به بازار مسکن رونق دهند، گفت:افزایش قیمت باید همراه با افزایش قدرت خرید اقتصادی مردم باشد.

حامد قادرمرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه اشتباه ترین راه ممکن این است که با افزایش قیمت به بازار مسکن رونق دهند، گفت:افزایش قیمت باید همراه با افزایش قدرت خرید اقتصادی مردم باشد.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه توان اقتصادی مردم در شرایط رکود پایین است، افزود:قطعا با افزایش قیمت رونق بخش مسکن و خروج آن از رکود اتفاق نخواهد افتاد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به دنبال راهکاری جز گرانی برای خروج از رکود بود، تصریح کرد: تنها افزایش قدرت خرید است که می تواند باعث خروج حوزه مسکن از رکود شود.

لاهوتی:به دنبال اصلاح قیمت کاذب مسکن هستیم

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر افزایش قیمتی صورت گیرد به صاحبان املاک لطمه وارد می کند، گفت: آخرین بار سال ۹۱ شاهد افزایش قیمت در حوزه مسکن بودیم که هنوز به دنبال اصلاح این افزایش قیمت کاذب هستیم.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه آخرین بار سال ۹۱ شاهد افزایش قیمت در حوزه مسکن بودیم که هنوز به دنبال اصلاح این افزایش قیمت کاذب هستیم، گفت:در شرایط کنونی ضرورتی برای افزایش قیمت وجود ندارد، چه توجیهی به دنبال این امر است.

نماینده مردم لنگرود با تاکید بر اینکه هیچ استدلالی برای افزایش قیمت وجود ندارد، افزود: اگر افزایش قیمتی صورت گیرد به صاحبان املاک لطمه وارد می کند.

لاهوتی با بیان اینکه خرید و فروش بر اساس معیار قیمتی انجام نمی شود، ادامه داد: این به صلاح صاحبان املاک و انبوه سازان است که این تصمیم غلط مبنی بر افزایش قیمت را هدایت نکنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این دولت سیاست های تامین مسکن دهک های پائین جامعه را مشخص نکرده است، تصریح کرد: نیاز کشور به ۱ الی ۱.۵ میلیون مسکن است که دولت تنها ۷۵۰ هزار را بیشتر نشان می دهد، اگر دولت سیاست های مسکن خود را شفاف تر کند این نوع تحرکات انجام نمی شود./

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن