اخبارعمرانی - زیربناییمصاحبه ها

تسهیلات دولت باید به سمت ساخت و ساز هدایت شود

ضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:
 عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی دولت به منظور تقویت ساخت و ساز و تولید مسکن، از نبود برنامه جامع به منظور ساماندهی بازار و تمرکز صرف بر موضوع تسهیلات خرید مسکن انتقاد کرد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

حامد قادرمرزی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی پورتال جامع ساخت و ساز، ضمن تأکید بر این نکته که دولت یازدهم برنامه روشنی در خصوص مسکن ارائه نکرده گفت: تنها بحثی که وزارت راه و شهرسازی در این خصوص داشته در رابطه با ارائه تسهیلات خرید مسکن بوده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که هر گونه تزریق نقدینگی برای خرید مسکن باعث افزایش تورم و در نهایت افزایش قیمت  نهایی مسکن است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: دولت اگر می خواهد تسهیلاتی ارائه کند باید در راستای ساخت و ساز و تولید مسکن باشد نه خرید مسکن. به این ترتیب هم مسکن از حالت رکود خارج می شود و هم منجر به تقویت رشد اقتصاد ملی می شود.

قادرمرزی در ادامه  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در کشور مشکل کمبود مسکن وجود دارد یا خالی بودن مسکن ها به علت قیمت های بالا گفت: مشکل خرید مسکن با وام ۸۰ میلیون تومانی قطعاً حل نخواهد شد. در کجاس تهران با این مبلغ می توان خانه خرید؟ جای این سوال مطرح است که آیا واقعا تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی با قیمت فعلی مسکن در کلانشهرها می تواند کمکی به متقاضیان واقعی خرید مسکن داشته باشد؟

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: مشکل خانه های در انتظار فروش یا مسکن احتکار شده در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر وجود ندارد بلکه این مشکل در کلان شهرها وجود دارد که این مشکل با وام ۵۰ یا ۸۰ میلیون تومانی حل نخواهد شد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن