مشارکت دانشجویان در عرصه‌های سیاسی بسیار اثرگذار است

گروه اجتماعی: رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی گفت: مشارکت و فعالیت دانشجویان در عرصه‌های سیاسی، گوهر گرانبهایی است که دولت‌ها باید شرایط این فعالیت‌ها در جامعه را به بهترین شکل ممکن فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، حامد قادرمرزی، رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی امروز، ۱۶ آذرماه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه اعمال فشار بر جنبش ها موجب یأس دانشجویان شده و آنان را نسبت به دیدگاه سیاسیون جامعه مأیوس می‌کند، اظهار کرد: جنبش‌های دانشجویی بخشی از جنبش‌های اجتماعی هستند.
وی افزود: دانشگاه‌ها بدون ادغام با نهادهای قدرت و ثروت و تحت سلطه بودن آنان، با حفظ رابطه تعاملی با این نهادها باید به بهبود وضعیت موجود کمک کنند.
رییس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: جنبش های دانشجویی در طول انقلاب و بعد از پیروزی نیز همواره نقش تأثیرگذاری در جامعه داشته‌اند. دانشجویان و دانشگاهیان و فعالیت‌های آنان همواره مورد توجه سیاسیون جامعه بوده است.
قادرمرزی با اشاره به اینکه دانشگاهیان نباید تحت تاثیر نهادهای قدرت و ثروت باشند، ادامه داد: دانشگاه محل تربیت نیروهای متخصص است و این نیروها باید به دنبال ارائه انتقاد با دید علمی برای بهبود وضع جامعه باشند.
وی ذکر کرد: احزاب در کشور ما انتخاباتی است و مردم انتظار دارند که احزاب، مطالبات آنان را پیگیری کرده و در میان مردم و حاکمیت نقش ایفا کنند.
وی با اشاره به اینکه اعمال کنترل بر جنبش‌های دانشجویی پیامدهای نامناسبی دارد، اظهار کرد: اعمال فشار بر جنبش‌ها موجب یأس دانشجویان شده و آنان را نسبت به دیدگاه سیاسیون جامعه مأیوس می‌کند.
قادرمرزی بیان کرد: مشارکت و فعالیت دانشجویان در عرصه‌های سیاسی، گوهر گرانبهایی است که دولت ها باید شرایط این فعالیت‌ها در جامعه را به بهترین شکل ممکن فراهم کنند.
وی یادآور شد: دانشجویان در این گروه‌ها باید این فعالیت ها را در فضایی شاداب و با شور دانشجویی اما مبتنی بر عقلانیت در دانشگاه، به عنوان رسالت اصلی خود مورد توجه قرار دهند.

پاسخ دهید