فتاوای ساختگی داعش کم مانده که اسلام را هم حرام اعلام کند

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: با روندی که گروه‌های تکفیری داعش در پیش گرفته‌اند، تنها این مانده است که بگویند اسلام هم حرام است.
خبرگزاری فارس: فتاوای ساختگی داعش کم مانده که اسلام را هم حرام اعلام کند

به گزارش خبرگزاری فارس از قروه، حامد قادرمرزی در مراسم جشن بزرگ میلاد پیامبر نور و رحمت که در سالن ورزشی تختی قروه برگزار شد، اظهار داشت: امروز عده‌ای به نام دین می‌خواهند تا هر آنچه از دایره اعتقادات موهوم آنان خارج است، حرام اعلام کنند و اصل اسلام را از بین ببرند.

وی تفکر داعش را مولود تفکر انگلیسی و اسرائیلی دانست و افزود: این تفکر را برای این به راه انداخته‌اند تا افکار عمومی نسبت به اسلام، به خاطر موج بیداری اسلامی بدبین شود و این موج در خیزش خود با شکست مواجه شود.

وی این گروه‌ها را برآیند توطئه‌های مذموم دشمنان اسلام دانست و افزود: این گروه ذکر نام مبارک نبی مکرم اسلام و ائمه هدی را حرام اعلام کرده‌اند و با روندی که در پیش گرفته‌اند به زودی خود اسلام را هم حرام اعلام خواهند کرد.

وی با بیان اینکه کارهای حرام داعشیان مبنی بر اسارت و فروش زنان و دختران و کشتار کودکان بی‌گناه در عراق و سوریه از نظر آنان حلال شمرده می‌شود، تصریح کرد: ذکر نام پیامبر اعظم و ائمه هدی، از نظر این گروه حرام است و این تفکر و بیان چیزی جز انحراف و تکفیر نمی‌تواند باشد که از جهل و ناآگاهی عده‌ای مزدور خودفروخته سرچشمه می‌گیرد.

عضو فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نگاشته شدن نام متبرک رسول مکرم اسلام بر پرچم منفور داعش، تصریح کرد: حرام دانستن زیارت مرقد مطهر رسول خدا(ص)، خود بیانگر این است که این گروه ضاله تنها از نام رسول رحمت و مهربانی به خاطر انحراف افکار عمومی دنیا استفاده می‌کند.

قادرمرزی تصریح کرد: امروز عده‌ای می‌خواهند تا به نام دین به پیکره اسلام ضربه بزنند.

وی با اشاره به تفکرات مسموم داعش، اظهار داشت: این گروه‌های افراطی و تکفیری اصول خود را از انگلیس و اسرائیل گرفته و به نام دین نشخوار می‌کنند و گرنه دین اسلام دین رافت و محبت است.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم هفته وحدت را فرصت ائتلاف مسلمانان بر سر اشتراکات خود خواند و افزود: وحدت به معنای تسلیم شدن و ذوب گروهی از مسلمانان در گروه دیگر نیست بلکه پرهیز از تفرقه و احترام به تفاوت‌هایی است که مذاهب دارند.

قادرمرزی با بیان اینکه اهل تسنن کردستان پیرو فقه امام شافعی هستند، گفت: امام شافعی ارادت خاصی به خاندان نبوت و ائمه اطهار (ع) داشت که پیروان ایشان هم خود را مقید به پیروی از دستورات و فقه وی می‌دانند.

این نماینده مجلس افزود: حرکت در مسیر فقه و سنت ویژگی برجسته تمامی مسلمانانی است که دل در گروی عشق حضرت رسول (ص) دارند.

وی افزود: گروه‌های تکفیری از اصول ناب اسلامی هیچ اطلاعی ندارند و تنها می‌خواهند تا اسلام آمریکایی و انگلیسی را به جهان عرضه کنند.

قادرمرزی خاطرنشان کرد: به زودی به کمک ایران و بیدارشدگان موج بیداری اسلامی، بساط داعش و اربابان آن از منطقه برچیده می‌شود.

این مقام مسئول قروه را نماد اتحاد و همدلی شیعه و سنی در کنار هم معرفی کرد و گفت: حضور اهل سنت و تشیع در مراسم‌های مذهبی خاص هم بیانگر اتحاد بی‌نظیری است که امام راحل آن را پایه‌ریزی کرد.

پاسخ دهید