طرح هادی در اغلب روستاهای کردستان ناقص اجرا شده است

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی مشکلات روستاهای کردستان گفت: طرح هادی در اغلب روستاهای کردستان ناقص اجرا شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهگلان، حامد قادرمرزی ظهر امروز  در جریان بازدید از روستاهای تازه‌آباد کانی‌گلزار، کانی عین‌علی، چرخه بیان، باغچه مریم و تازه‌آباد قروچای بخش مرکزی شهرستان دهگلان اظهار کرد: از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ که با اختیارات نمایندگان مجلس توزیع می‌شود ۱۲۶ میلیارد ریال به توسعه روستاهای شهرستان قروه و دهگلان اختصاص یافته است.

وی گفت: اغلب مشکلات روستاهای شهرستان‌های قروه و دهگلان مربوط به نامناسب بودن جاده دسترسی و کمبود آب شرب است که در حال حاضر آب شرب موجود نیاز روستائیان این دو شهرستان را تامین نمی‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:عدم اجرای طرح هادی روستایی در برخی روستاها با استدلال کم بودن جمعیت و اجرای ناقص آن در اغلب روستاها از مشکلات حوزه روستایی شهرستان‌های قروه و دهگلان است.

وی گفت: مجمع نمایندگان استان کردستان با تلاش‌های خود اعتبارات خوبی برای توسعه استان از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری گرفته که سهم شهرستان‌های قروه و دهگلان از این اعتبارات ابتدا مبلغ کمی بود که موفق شدیم با پیگیری‌های خاصی که انجام شد مبلغ این اعتبار را برای دو شهرستان به ۱۷۶ میلیارد ریال برسانیم.

قادرمزی افزود: از مبلغ اعتبارات یاد شده ۵۰ میلیارد ریال به اتوبوبان سنندج قروه حد فاصل روستای گنجی تا گردنه صلوات آباد اختصاص یافته و مسئولان قول مساعد داده‌اند که این طرح تا پایان سال ۹۳ به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: ۱۲۶ میلیارد ریال اعتبار هم امسال به احداث و آسفالت راه‌های روستایی،تامین آب شرب روستاها، طرح‌های هادی و بهسازی مناطق روستایی قروه و دهگلان اختصاص یافته است.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امسال نزدیک به ۸۰ میلیارد ریال بودجه فقط به آسفالت راه روستایی در قروه و دهگلان تخصیص یافته که ۱۰ روستا برای هزینه این بودجه مد نظر هستند.

وی گفت: متاسفانه این اعتبار دیر ابلاغ شد و با توجه به اینکه فصل کاری در استان با توجه به شرایط جوی رو به اتمام است و با وجودی که در اغلب این پروژه‌ها پیمانکاران مشخص شده‌اند باید دید وضعیت جوی اجازه می‌دهد این پروژه به نحو مطلوب اجرا شده و توسعه مناطق روستایی این دو شهرستان محقق شود.

خبر در سایت خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید