انتقاد دکتر حامدقادرمرزی از اعلام وصول نشدن استیضاح وزرای نیرو، آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی

نماینده شهرستان های قروه و دهگلان:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حامد قادرمرزی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۳ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی با استناد به ماده ۱۸ و ۲۴ آیین نامه داخلی مجلس گفت: براساس ماده ۱۸ هیأت رئیسه قسم خورده آیین نامه را دقیقا رعایت کند و همچنین ماده ۲۴ بر حفظ شأن، منزلت و اقتدار مجلس و دفاع از جایگاه قانونی نمایندگان تأکید دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: بیش از ۵ ماه است که استیضاح وزرای آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و نیرو را امضا کرده ایم و هر زمان که تقاضا اعلام وصول این موضوع را داشتیم متأسفانه تعامل هیأت رئیسه با دولت مانع از این کار شد.

قادر مرزی تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی برای چندمین بار است که در کمیسیون حاضر نمی شود تا به سؤالات نمایندگان جواب دهد و امروز هم به بوشهر سفر کردند و برای پاسخگویی به نمایندگان وقت ندارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر قادرمرزی گفت: تعامل هیأت رئیسه با دولت بیشتر از تعامل شما با دولت نیست.

رئیس مجلس افزود: همین تذکر را قاضی پور نماینده مردم ارومیه هم مطرح کردند که اعلام کردیم به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد و دو روز از وقت مجلس را برای پاسخگویی به کل سوالات اختصاص خواهیم داد.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: با توجه به اینکه نزدیک فصل بودجه هستیم و از طرفی دیگر لایحه مهم رفع موانع تولید در حال بررسی است باید اجازه داد تا به این موضوعات رسیدگی شود.

پاسخ دهید