اعتبارات سفر وزیر ورزش به دهگلان تخصیص یافت

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: همه اعتبارات مصوب سفر وزیر ورزش به دهگلان تخصیص یافته اما به دلیل کم کاری مدیران ورزش استان هنوز پروژه‌های مصوب سفر وزیر راکد است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهگلان، حامد قادرمرزی ظهر امروز در دیدار با رؤسای هیئت‌های ورزشی شهرستان دهگلان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با اشاره به برنامه‌های در نظر گرفته شده برای توسعه ورزش در شهرستان دهگلان اظهار کرد: ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار برای توسعه ورزش شهرستان دهگلان اختصاص یافته است.

وی گفت: شهرستان‌های قروه و دهگلان شهرستان های مستعد از نظر ورزش هستند و باید با تمام توان از ورزش و جوانان مستعد در حوزه ورزش این دو شهرستان حمایت کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی  خاطر نشان کرد: در سفری که وزیر ورزش و جوانان به استان کردستان داشت تنها شهرستانی که مورد بازدید وزیر ورزش و جوانان قرار گرفت شهرستان دهگلان بود.

وی گفت: در آن سفر ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار به توسعه ورزش شهرستان دهگلان کمک شد که همه این اعتبار تخصیص یافته اما به دلیل کم کاری مدیران ورزش استان کردستان هنوز پروژه‌های مصوب سفر وزیر به دهگلان راکد است.

قادرمرزی به پروژه اجرایی تعریف شده ورزشی از محل  اعتبارات ماده ۱۸۰ در شهرستان اشاره کرد و افزود: ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال بودجه هم از محل اعتبارات عمرانی به پروژه‌های ورزشی شهرستان دهگلان اختصاص یافته است که بهسازی زمین ورزشی قروچای از جمله طرح‌هایی است که با استفاده از این اعتبار اجرایی می‌شود.

وی گفت: ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال بودجه هم از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ به شهرستان قروه تخصیص یافته است که احداث زمین ورزشی پائین دست مسیر قروه  دزج ، و سریش آباد از پروژه های تعریف شده برای این اعتبارات است.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کم کاری مسئولان حوزه ورزش استان گفت: به دلیل کم کاری مسئولان تربیت بدنی در اجرای پروژه‌های عمرانی ورزشی در استان ۴ میلیارد ریال اعتبار از اعتبارات عمرانی بخش ورزش استان در آستانه برگشت به خزانه بود.

وی از کمک ۱۵۰ میلیون ریالی به هیئت های ورزشی شهرستان دهگلان خبر داد و گفت: در آینده نزدیک نیز کمک ۹۰ میلیون ریالی به حساب هیئت های ورزشی شهرستان دهگلان واریز خواهد شد.

قادرمرزی از برگزاری جشنواره تجلیل از قهرمانان ورزشی شهرستان‌های قروه و دهگلان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: حتماً این امر در آینده نزدیک محقق خواهد شد.

فرماندار دهگلان هم در این جلسه با اشاره به پیشینه و سابقه درخشان ورزش دهگلان خاطرنشان کرد: انتظار داریم گذشته درخشان ورزش در این شهرستان یک بار دیگر احیا ششده و ورزش کردستان از حالت سستی خارج شود.

وی گفت: ورزش رزمی و کشتی در این شهرستان مستعد کسب مدال‌های رنگارنگ در میادین مختلف ورزشی برای استان است و دولت آمادگی دارد با حمایت از عرصه ورزش، شادابی گذشته را بار دیگر به ورزش شهرستان بازگرداند.

خبر در سایت تسنیم

پاسخ دهید